97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

4 runda Programu Rozwoju Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach

4 runda Programu Rozwoju Bibliotek

Realizacja Projektu

Do udziału w 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego zaprosiła gminne biblioteki publiczne z miejscowości do 50 000 mieszkańców, ale przede wszystkim ludzi, którzy chcą się rozwijać, chcą działać lepiej, którzy – tak jak my – odczuwają niepewność co do tego, jak będzie wyglądała przyszłość, jak będą funkcjonowały instytucje kultury, ale którzy są gotowi z tymi wyzwaniami zmierzyć się wspólnie. Nasza biblioteka odpowiedziała na zaproszenie  i 7 kwietnia 2021 roku złożyliśmy wniosek do Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego o przystąpienie do 4 rundy PRB.

WYNIKI REKRUTACJI

W maju 2021 roku została ogłoszona lista z wynikami rekrutacji. Zostaliśmy wybrani wśród 79 bibliotek
z całej Polski. Z województwa łódzkiego oprócz naszej instytucji programie uczestniczyły: Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzkowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie.

W czerwcu 2021 otrzymaliśmy sprzęt: laptopa, tableta i kamerkę internetową. Wrzesień 2021 – marzec 2022 odbywały się szkolenia podstawowe. Wszystkie zajęcia były w formie online i służyły do przeprowadzenia diagnozy wśród społeczności lokalnej i jakie są oczekiwania naszych odbiorców. Następnie stworzyliśmy Plan Rozwoju Biblioteki.
W ramach tych działań musieliśmy stworzyć usługę. W naszym przypadku były to działania dla seniorów.

2-3 czerwca 2022 roku brałyśmy udział w spotkaniu sieciującym w Krakowie. Od kwietnia do października korzystałyśmy ze szkoleń specjalistycznych, które odbywały się online i stacjonarnie do wyboru.