97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

Aktualności

Gminna Bilioteka Publiczna w Drużbicach

Wielkanocne warsztaty kulinarne z Gminną Biblioteką Publiczną w Drużbicach!

Informujemy, że 4 kwietnia 2023 roku zabierzemy Was w świat wielkanocnej kuchni. Na warsztatach kulinarnych będzie swojsko, będzie słodko i będzie kolorowo! Na pewno będzie się działo, urozmaicicie swoje święta, a smak po nich, będziecie jeszcze długo wspominać! Warsztaty odbędą się w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach Kolonii 141 o godz. 16.00. Zapisy w Bibliotece lub…
Czytaj więcej

8 marca Zespół Ludowy “Ale Babki” ze swym repertuarem w Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach!

Z okazji Dnia Kobiet Zespół Ludowy ALE BABKI wystąpił w Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach, i jak powiedziała Pani Dyrektor Małgorzata Muszkiewicz cyt. “Zespół, swym występem wniósł muzykę i radość w codzienne życie Mieszkańców Domu”!

KONKURS “KOLOROWA WIELKANOC”

Nawiązując do zbliżającej się Wielkanocy Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Kolorowa Wielkanoc”- na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną – pisankę, kartkę lub stroik itp. To najlepsza okazja, by móc wykorzystać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Wielkanoc. Zachęcamy do wykorzystywania naturalnych elementów, różnych materiałów i technik. Gorąco zachęcamy do wzięcia…
Czytaj więcej

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu!

Bieszczady to malowniczy region Polski, położony w samym rogu kraju. Bieszczadzki Park Narodowy to malowniczy górzysty teren, który ze względu na swoje ukształtowanie terenu, dostępny jest dla każdego, nawet niezaprawionego w górskich wspinaczkach turysty.

Nowości książkowe!

Pracujemy nad tym, aby w naszej bibliotece nie zabrakło nowości wydawniczych. W ostatnich dniach pojawiło się wiele nowych książek. Od dziś do wypożyczenia literatura piękna dla dorosłych. Wkrótce nowości dla dzieci. Zachęcamy do korzystania z naszego katalogu online. Zapraszamy!

Wystawa prac plastycznych”KRAJOBRAZY”

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac pt. “Krajobrazy” naszej lokalnej artystki Pani Anny Wędzik Dryja. Na zainteresowanych czeka moc artystycznych doznań!