97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

Aktualności

Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach

Biesiada na ludowo z Zespołem Ale Babki w Łodzi!

W dniu 12 kwietnia 2024 roku nasz Zespół Ludowy ALE BABKI rozgrzał Łódź do czerwoności ! Na zaproszenie Miejskiej Strefy Kultury Karolew, Zespół Ludowy ALE BABKI poprowadził biesiadę ludową. Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że się podobało ! Cóż to były za emocje. Zobaczcie sami!

Konkurs “Biblioteka moich marzeń”

Konkurs organizowany jest z okazji Tygodnia Bibliotek przypadającego w okresie 8-15 maja 2024 roku, którego hasłem jest „Biblioteka – miejsce na czasie”. Konkurs skierowany jest wyłącznie do mieszkańców gminy Drużbice. Celem konkursu jest: Prace można złożyć w dwóch wariantach: – I WARIANT : dowolna praca plastyczna, – II WARIANT : wiersz; tekst.

Warsztaty z tworzenia MAKRAMY!

Zapraszamy na fascynującą podróż po świecie kreatywności i tradycji wyplatania, czyli na naukę wyplatania makramy. Makrama przeżywa swoją drugą młodość, staje się coraz modniejsza i popularniejsza. Na pewno ktoś z Twoich znajomych już wyplata, dlatego warto spróbować tego rodzaju rękodzieła. Warsztaty makramy to doskonała metoda na zrelaksowanie się, wyciszenie umysłu i uspokojenie myśli. To także…
Czytaj więcej

Wiosenne nowości książkowe czekają…

Nowiutkie książki zostały opracowane i już czekają na półkach na czytelników. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania, jest w czym wybierać!

Uwaga! Zmiana adresu poczty elektronicznej!

Uprzejmie informujemy, że następuje zmiana adresu poczty elektronicznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach! Prosimy o przesyłanie korespondencji na adres sekretariat@biblioteka.druzbice.pl Jednocześnie informujemy, że poprzedni adres na pewien czas pozostaje aktywny. Po wysłaniu wiadomości nadawca otrzyma informację o jego zmianie!

Lekcja biblioteczna pierwszaków!

W dniu 25 marca 2024 roku w naszej Bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna połączona z warsztatami plastycznymi! Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy I z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drużbicach z wychowawczynią Panią Magdaleną Paździej.Bardzo dziękujmy za wizytę i zapraszamy ponownie przyszłych Czytelników!

Orkiestra “Suchcice i Okolice” na uroczystości przekazania wozu bojowego dla jednostki OSP Wadlew!

W sobotę 23 marca 2024 roku Orkiestra Dęta “Suchcice i Okolice” uświetniła uroczystość przekazania wozu bojowego dla jednostki OSP Wadlew!

Warsztaty Wielkanocne z Gminną Biblioteką Publiczną w Drużbicach!

W dniu 19 marca 2024 roku w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach Kolonii odbyły się Warsztaty Wielkanocne pod okiem Magdy Dobieszek! Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne –  jedne z najpiękniejszych i najradośniejszych świąt w roku, związane z wiarą, niepowtarzalną polską tradycją i wiosną. W tym roku my także postanowiliśmy włączyć się w przedświąteczne przygotowania. Przedstawiamy…
Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu “Wielkanocny przepis z jajem”

W dniu 18.03.2025 roku w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach Kolonii odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu pt. “Wielkanocny przepis z jajem”. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach oraz Grupa Producentów Rolnych Suflidowo. Na konkurs nadesłano 9 prac w dwóch kategoriach! A oto wyniki konkursu: I Kategoria Kucharzy Amatorów 1 miejsce – Oliwia Pankiewicz,…
Czytaj więcej