Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2023!
W dniach 8-15 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach świętowała “XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek” pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka”. W ramach akcji odbyły się różnorodne: spotkania, wydarzenia i akcje.
Wtorek – gościłyśmy przedszkolaków z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drużbicach. Otrzymałyśmy piękną laurkę i życzenia z okazji naszego święta. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne. Następnie postacie z bajek i baśni razem z przedszkolakami maszerowały w pochodzie promującym Biblioteki
i czytelnictwo. Po drodze odwiedziliśmy kilka zaprzyjaźnionych punktów(sklepy , urząd gminy, aptekę) gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci.












Środa – Biblioteka w Drużbicach wyruszyła w podróż z bajkowym teatrzykiem. Specjalnie przygotowane przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola w Wadlewie i Suchcicach. Były to bardzo miłe spotkania.









Czwartek – Bajkowy Teatrzyk Biblioteczny przyjmował gości, czyli kolejną grupę przedszkolną z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drużbicach, a następnie udał się z wizytą do Gminnego Żłobka w Drużbicach!












Cóż to były za emocje:
życzenia i upominek od Przedszkolaków z okazji Tygodnia Bibliotek,
występ młodych aktorów na scenie,
czytanie bajek i zabawa książkami,
„pociąg przez Bibliotekę”
spacer z postaciami z bajek,
upominki dla Przedszkolaków,
Dla czytelników, którzy odwiedzili naszą Bibliotekę czekał upominek – piękna torebka na książki i oczywiście nowości książkowe!









Użytkowników dzisiaj : 13
Użytkowników wczoraj : 11
Użytkowników w tym miesiącu : 111
Użytkowników w tym roku : 6352
Wszystkich użytkowników : 24267
Wszystkich wyświetleń : 58405
Online : 0