97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2023!

Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2023!

W dniach 8-15 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach świętowała “XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek” pod hasłem “Moja Twoja Nasza Biblioteka”. W ramach akcji odbyły się różnorodne: spotkania, wydarzenia i akcje.

Wtorek – gościłyśmy przedszkolaków z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drużbicach. Otrzymałyśmy piękną laurkę i życzenia z okazji naszego święta. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne. Następnie postacie z bajek i baśni razem z przedszkolakami maszerowały w pochodzie promującym Biblioteki
i czytelnictwo. Po drodze odwiedziliśmy kilka zaprzyjaźnionych punktów(sklepy , urząd gminy, aptekę) gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci.

Środa – Biblioteka w Drużbicach wyruszyła w podróż z bajkowym teatrzykiem. Specjalnie przygotowane przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola w Wadlewie i Suchcicach. Były to bardzo miłe spotkania.

Czwartek – Bajkowy Teatrzyk Biblioteczny przyjmował gości, czyli kolejną grupę przedszkolną z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drużbicach, a następnie udał się z wizytą do Gminnego Żłobka w Drużbicach!

Cóż to były za emocje:

✅️życzenia i upominek od Przedszkolaków z okazji Tygodnia Bibliotek,

✅️Teatrzyk i zagadki,

✅️występ młodych aktorów na scenie,

✅️czytanie bajek i zabawa książkami,

✅️“pociąg przez Bibliotekę”

✅️spacer z postaciami z bajek,

✅️upominki dla Przedszkolaków,

Dla czytelników, którzy odwiedzili naszą Bibliotekę czekał upominek – piękna torebka na książki i oczywiście nowości książkowe!