97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

Sukcesy

Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach

MICHAŁOWICE – WIĘCŁAWICE 2010

12  czerwca Orkiestra Dęta  „Suchcice i okolice” brała udział w XII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach (gmina Michałowice), gdzie zajęła II miejsce w kategorii orkiestr o składzie “dużym”.

Szczegółowe wyniki konkursu:

Jury w składzie :

Prof. Stanisław Śmietana – Przewodniczący (Profesor Uniwersytetu Śląskiego oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdrój);

Francesco Tolli – członek (dyrygent, junior w międzynarodowych festiwalach);

Ppłk dr Paweł Lewandowski – członek (Inspektor Orkiestr Wojskowych);
po przesłuchaniu 36 orkiestr postanowiło przyznać następujące nagrody:

I MIEJSCE: Orkiestra Dęta Huty Szkła Gospodarczego ze Staszowa

II MIEJSCE: Orkiestra Dęta „Suchcice i okolice”

III MIEJSCE: Orkiestra Dęta im. Bartosza Głowackiego z Koniuszy

WYRÓŻNIENIE: Orkiestra Dęta z Włosani, Orkiestra Dęta „Echo z Michałowic”,

Orkiestra Dęta z Gminy Sułoszowa

 FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO 2011

SONY DSC

 W niedzielę 16.10.2011r. Orkiestra Dęta „Suchcice i Okolice” wzięła udział w XI Festiwalu Orkiestr Dętych Powiatu Bełchatowskiego w Oratorium Jana Pawła II . Do zmagań konkursowych przystąpiło osiem orkiestr z powiatu bełchatowskiego.

W końcu nadszedł czas, aby każda z orkiestr wystąpiła na scenie z repertuarem koncertowym. Występy poszczególnych orkiestr były oceniane przez profesjonalne jury. Ogłoszenie wyników to dla orkiestrantów bardzo ważna chwila. Orkiestra zajęła II miejsce za zespołem z Ruśca. Zajęcie II miejsca przez Orkiestrę Dętą „Suchcice i okolice” należy uznać za wielki sukces. Dodatkową niespodzianką dla nas było wyróżnienie dla najlepszej orkiestry niestrażackiej. Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe tylko dzięki systematycznym próbom. Udało się osiągnąć ten wynik dzięki ogromnemu zaangażowaniu orkiestrantów i kapelmistrza Mateusza Cieślaka. Przegląd był okazją dla orkiestrantów do szlifowania muzycznej formy i podniesienia poziomu gry. Był też dobrą okazją do konkurowania z innymi orkiestrami z naszego powiatu. Można było podpatrzeć jak prezentują się i grają inne orkiestry, nawiązać nowe znajomości oraz miło spędzić czas.

Orkiestra w Ministerstwie Gospodarki 2015

Orkiestra miała zaszczyt koncertować przed Wicepremierem, Ministrem Gospodarki Januszem Piechocińskim. Nasi młodzi muzycy uświetnili swoim występem galę finałową Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, która odbyła się odbyła 22 maja 2015 w Ministerstwie Gospodarki.

KLECZEW 2016

W niedzielę 26.06.2016 r. działająca w strukturach naszej biblioteki orkiestra dęta „Suchcice i Okolice” wzięła udział w XXVI REGIONALNYM PRZEGLĄDZIE AMATORSKICH ORKIESTR DĘTYCH „O kleczewską wieżę”. Organizatorem Przeglądu był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie. Nasi muzycy rywalizowali z 9 orkiestrami, które przystąpiły do konkursu. Zespoły były oceniane przez jury za wykonanie programu koncertowego oraz grę w marszu. Możemy być dumni z naszej orkiestry, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu zarówno w muzyce marszowej jak i muzyce koncertowej.

15-lecie Orkiestry Dętej „Suchcice i okolice”

           Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Wadlewie. Następnie zaproszeni goście i miłośnicy muzyki spotkali się w świetlicy wiejskiej w Wadlewie, gdzie wysłuchali wspaniałego koncertu w wykonaniu Orkiestry Gminnej “Suchcice i Okolice”.

Wójt Gminy Pani Bożena Zielińska przekazała na ręce kapelmistrza nowy instrument muzyczny zakupiony dla muzyków. Wręczyła również, wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Drużbice Jackiem Walczykiem, pamiątkowe statuetki byłym członkom Orkiestry oraz kapelmistrzom i Ryszardowi Cieślakowi – założycielowi Orkiestry. Radni Gminy Drużbice przekazali czek na 500 złotych.

Jubileusz 15 -lecia realizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drużbicach w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2016 roku z Łódzkim Domem Kultury pod nazwą. „Jubileuszowe muzykowanie – warsztaty muzyczne orkiestry dętej „Suchcice i Okolice.”