97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

Wigilia Gminna 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach

Wigilia Gminna 2022

“Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Ileż w nich głębokich myśli, a nade wszystko jak wiele czułej radości skierowanej do tego Bożego Dzieciątka, które w Świętą Noc przyszło na świat! “

Jan Paweł II

I właśnie w takiej atmosferze w dniu 11 grudnia 2022 roku przebiegła Gminna Wigilia w Drużbicach 🎄🎄🎅🎅🎄🎄 Mieszkańcy Gminy Drużbice , przede wszystkim osoby samotne, starsze, niepełnosprawne mogli usłyszeć piękne kolędy w wykonaniu Zespołu Ludowego “Ale Babki”, jak również w wykonaniu włodarzy naszej Gminy, Rady Gminy Drużbice i pracowników urzędu.

Proboszcz drużbickiej parafii ks.Paweł Sudowski poświęcił opłatki – symbol miłości i pojednania, następnie Wszyscy goście dzielili się nim składając sobie życzenia. W Gminnej Wigilii uczestniczyła również Posłanka na Sejm Pani Małgorzata Janowska, która złożyła serdeczne życzenia Mieszkańcom z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Przepyszne potrawy wigilijne przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Suchcic.

Wszyscy goście otrzymali własnoręcznie robione drobne upominki od Radnych Gminy Drużbice oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach🎁🎁🎁

Gminna Wigilia w naszej gminie to już tradycja, niestety w ubiegłym roku jej odbycie się zostało zakłócone przez pandemię Covid-19, dlatego miejmy nadzieję , że już nie powrócą do nas te smutne czasy odosobnienia.