97-403 Drużbice, Drużbice 20
044 632-30-21
sekretariat@biblioteka.druzbice.pl

Podsumowanie Wakacji bez telefonu z Biblioteką 2023!

Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach

Podsumowanie Wakacji bez telefonu z Biblioteką 2023!

     W dniach od 26 czerwca do 30 czerwca 2023 roku  odbyły się  „Wakacje bez telefonu z Biblioteką”. Głównym celem tegorocznych spotkań było wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami, pozostawienie w domu nie tylko ciężkich plecaków szkolnych, ale także smartfona czy telefonu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

Pierwszego dnia rozbudzaliśmy talenty: plastyczny i muzyczny. Malowania pięknych obrazów uczyła malarka i mieszkanka naszej gminy Anna Wędzik Dryja, a muzycznie uwrażliwiali nas Mateusz Cieślak i Remigiusz Walter instruktorzy Orkiestry Dętej „Suchcice i Okolice”. Niniejszym bardzo dziękujemy prowadzącym za poświęcony czas i atrakcyjne zajęcia. We wtorek  odbyły się zajęcia rozwojowe p.t. “Co sprawia mi radość”, które poprowadziła Pani Marzena Rzempała z Centrum Edukacji i Socjoterapii LOGOS. Drugą częścią zabaw były gry i zabawy sportowe oraz dmuchaniec. Kolejny dzień to wizyta w Kinie Helios w Bełchatowie na filmie animowanym „Super Mario Bros”.

W czwartek  szkolenia i terapie, warsztaty rozwojowe,  podczas których uczestnicy poznawali swoje mocne strony i wzmacniały własne poczucie wartości. Druga atrakcja to podchody dwóch drużyn:

– drużyna nr 1 – Hogwart,

– drużyna nr 2 – Herosi,

Podchody terenowe, zagadki, zadnia i wyzwania. Słowem wszystko to, co ambitne dzieci lubią najbardziej.

Jednym z zadań w trakcie podchodów było napisanie kilku słów na temat Biblioteki. Powstało wiele ciekawych wierszyków:

-“Biblioteka, Biblioteka trochę mała ale dla mnie doskonała”

-“Biblioteka to miejsce gdzie można odpoczywać i czytać kolorowe książki “

-” W drużbickiej Bibliotece biedronka czeka”

Były również urodziny. Zuzia świętowała w naszym gronie 10-ty jubileusz. Z tej okazji Zuzia i Jej mama przygotowały przepyszny, słodki poczęstunek dla uczestników zajęć. Bardzo dziękujemy.

Ostatni dzień przebiegł nam LAWENDOWO, MIODOWO I TWÓRCZO! Edukacyjne warsztaty w Lawendowa Barć pod Lasem . Wiemy już wszystko o pszczołach😉, produkcji miodu i świec z wosku pszczelego. Lawendowa Barć Pod Lasem to pasieka oparta o ścianę lasu, w której uprawiane są zioła i rośliny miododajne. Wśród nich lawenda zajmuje szczególne miejsce. Właścicielami Lawendowej są Sylwia i Mieczysław Łabędzcy. Ona zajmuje się kilkuset krzewami lawendy rosnącymi na farmie, on pracuje z pszczołami. W sezonie kwitnienia lawendy na jej terenie odbywają się warsztaty dotyczące życia pszczół oraz właściwości lawendy. Podczas nich m.in. ma miejsce destylacja lawendy w miedzianym alembiku oraz pokaz wnętrza ula. Częste sesje fotograficzne, w której biorą udział nie tylko mieszkańcy okolicy, ale szukający lawendowych plenerów pasjonaci z dalszych regionów, świadczy o uroku tego miejsca. Właściciele stworzyli ścieżkę edukacyjną promującą znaczenie pszczoły w przyrodzie. Chętnie goszczą dzieci, młodzież i dorosłych w swojej lawendowej pasiece. Doświadczyliśmy tej gościnności osobiście za co bardzo dziękujemy. Dzieci podczas warsztatów wykonały samodzielnie przepiękne świece. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną o czym świadczyły uśmiechnięte buzie!  Każdy dzień, oprócz stałych zajęć, przynosił coś nowego.

Wakacje zostały współfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Drużbicach. Wszystkim organizatorom tegorocznych wakacji, rodzicom jak również osobom, wspierającym nas przy ich realizacji dziękujemy. Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych
z pewnością uczestnikom wakacji z biblioteką nie będzie brakowało.
Mimo, że już zajęcia się skończyły, to biblioteka w Drużbicach jest nadal otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić!